Vaesed lapsed: George, Charlotte ja Louis ei saagi Briti kombe kohaselt kinke esimesel jõulupühal avada

 (2)
39081128
39081128Foto: Steve Parsons, PA Wire/PA Images

Suurbritannias on tavaks kinkide jagamine esimesel jõulupühal ehk 25. detsembril, kuid kuninglikul perekonnal on sel päeval teised plaanid.

Nimelt läheb kuninglik perekond siis hoopis kirikusse, ning juba varakult hakatakse ennast selleks valmis panema. Kogu perekond veedab pühad Sandringhamis, kus asub kuninganna maakodu. Nende hulgas ka prints George, printsess Charlotte ja esimesi jõule tähistav prints Louis.

Kuid lapsed kingitusteta ei jää. Nagu ka Eestis avavad saavad nad kingid kätte juba jõululaupäeval. See tuleneb kuningliku perekonna Saksa juurtest, ning seetõttu järgitakse ka nende jõulukombeid. Sellise traditsiooniga kasvasid üles ka prints William ja prints Harry.

Kinke ei saa ainult pereliikmed, kuid ka kõik töötajad, kes nende juures jõulude ajal töötama peavad.

Kuna kuninglikel pereliikmetel on tavaliselt olemas kõik, mis hing ihkab, siis tavaliselt tehakse teineteisele naljakaid kinke. Näiteks kinkis hertsoginna Catherine prints Harryle mõned aastad tagasi komplekti, millega ta sai ehitada endale tüdruksõbra. Nüüd on Harry aga juba abielus Meghan Markle'iga, kes nendega ka jõulud veedab.