Vahva! Prints Harry sõrmes ilutseb Soomest pärit nutisõrmus. Miks ta seda kannab?

 (25)
Vahva! Prints Harry sõrmes ilutseb Soomest pärit nutisõrmus. Miks ta seda kannab?
Foto: Scanpix/Kollaaž

Viimasel ajal on avalikkuse tähelepanu köitnud prints Harry sõrmes ilutsev musta värvi sõrmus. Inimestel on tekkinud küsimus, mis on sõrmuse tähendus ja miks Harry seda kannab. Selgub, et tegemist on Soomest pärit nutisõrmusega Oura.

Nutisõrmuse mõte on eelkõige seotud tervisega. Selle sihtrühmaks on tegusad ja reisivad inimesed, kes lendavad ühest ajavööndist teise. Näiteks nagu Harry, aga ka paljud ärimehed ja sportlased.

Näiteks aitab sõrmus anda ülevaate kehaga toimuvast. Tootjafirma lubab, et sõrmusest on kasu une ja taastumise optimeerimisel. See võtab vastu sõrmusekandja biosignaale nagu pulss, aktiivsus ja kehatemperatuur ning annab nutitelefoni kaudu teada, millal oleks aeg magada ja kas unekvaliteet oli hea, vahendab Huffington Post. Sõrmuse maksumus on 299 dollarit.

Oura turundusjuht Marjo Piirto ütles Iltalehtile, et sõrmuse vastu on tuntud huvi üle kogu maailma. Naise arust on see vahva ja teeb neile igati rõõmu. Ta lisab, et Oura soovib, et inimeste unekvaliteet oleks hea ja et nad saaksid paremini magada.