Veel üks löök! Häbistatud Yorki hertsog jäi ilma erasekretärist, kes oli kuningakoja teenistuses lausa 15 aastat


Veel üks löök! Häbistatud Yorki hertsog jäi ilma erasekretärist, kes oli kuningakoja teenistuses lausa 15 aastat
Scanpix

Pedofiiliaskandaali sattunud briti kuningakoja "must lammas" prints Andrew on saanud järjekordse kaotuse osaliseks. Nimelt on tema alluvusest lahkunud erasekretär Amanda Thirsk, kes veetis kroonitud peade teenistuses tervelt 15 aastat, vahendab The Telegraph.

Anonüümseks jääda soovinud allika väitel nõustus varasemalt pangandussektoris töötanud Thirsk kõigi lahkumistingimuste ja klauslitega, mille hulka kuulus ka absoluutne vaikimisvanne. Väidetavalt tasustati teda selle eest kümnete tuhandete naelsterlingite ulatuses.

Päris kõiki sidemeid endine erasekretär prints Andrew’ga ei katkesta — ta jääb hertsogile kuuluva ettevõtlust toetava organisatsiooni Pitch Palace Global Limited tegevjuhiks.

Buckinghami palee ametliku kõneisiku vastuseks on loomulikult, et kuningakoda ei hakka iialgi kommenteerima eraisikute töölepinguid või nende lõpetamist. Ometi on briti kõmumeedia veendunud, et lahkumise üheks põhjuseks on paar kuud tagasi aset leidnud BBC intervjuu, milles hertsog kommenteeris ebaõnnestunult oma suhteid süüdimõistetud pedofiil Jeffrey Epsteiniga.