129 aastat jumala karistust! Maailma vanim inimene vihkab iga elatud minutit: ma soovin, et oleksin noorena surnud

 (140)
129 aastat jumala karistust! Maailma vanim inimene vihkab iga elatud minutit: ma soovin, et oleksin noorena surnud
Foto: Scanpix

Pärast seda, kui juuli lõpus lahkus siit ilmast maailma seni vanim inimene, 117-aastase jaapanlane Chiyo Miyako, on Venemaa avarustest välja ilmunud tšetšeenlanna Koku Istambulova, kes tähistas paar kuud tagasi oma 129.sünnipäeva. Tähistama on aga palju öeldud, kuna vanaproua pole oma elatud aastatega põrmugi rahul, vahendab Daily Mail. Veelgi enam, Istambulova sõnul on ta vihanud iga elatud minutit ja peab pikka elu jumala karistuseks.

Pahura eidekese tõelist vanust on võimatu tõestada, kuna kõik tema dokumendid läksid Teise Tšetšeenia sõja ajal kaotsi, ent proua sünnitunnistus on siiski alles ja määrab tema sünnidaatumiks 1889.aasta 1.juuni. Selle hetke ja tänapäeva vahele jääb arvukalt maailma raputanud sündmusi nagu Esimene ja Teine maailmasõda, Suur Sotsialistlik Oktoobrirevolutsioon, Stalini-aegsed küüditamised ja palju muud. Istanbulova mäletab siiani, kuidas vanaema teda lapsepõlves peksis ning kõik ta lapsed on surnud, viimane tütar lahkus 104-aastasena.

"Mul pole olnud elus ainsatki õnnelikku päeva, olen teinud hoopis kontimurdvalt rasket tööd, kaevanud hommikust õhtuni maad ja tassinud arbuuse. Ja see on olnud jumala tahe. Ma pole teinud mitte midagi selle jaoks, et kaua elada, pikk elu pole jumala kingitus, vaid karistus! Ma soovin, et oleksin noorena surnud, ma olen väsinud. Ma ei ela, vaid veeretan üksikuid päevi õhtusse," torises Istambulova uudishimulikele ajakirjanikele antud intervjuus.