Briti kõmumeedia: maailmakuulus selgeltnägija Vanga ennustas koroonaviiruse puhangut ette?

 (23)
Vanga suri 1996. aastal 85-aastaselt. Tema jüngrid on viidanud, et tema öeldust pea 80 protsenti on täide läinud.
Vanga suri 1996. aastal 85-aastaselt. Tema jüngrid on viidanud, et tema öeldust pea 80 protsenti on täide läinud.REUTERS

Bulgaariast pärit pime selgeltnägija Vanga pani väga paljude ennustustega täppi ja viimastel nädalatel on Suurbritannia tabloidid kajastanud, et väidetavalt prognoosis ta ette ka koroonaviiruse puhangut.

Daily Express ja Daily Star kirjutavad, et 1990ndatel Vangaga tihedalt kokku puutunud 73aastane Neška Stefanova Robeva väidab, et Vanga rääkis oma prognoosist koroonaviiruse kohta vahetult enne oma surma 1996. aastal.

"Käisin Vangal külas ja ta rääkis - Neška, koroona on ühel hetkel meie kõigi peal," märkis ta ja lisas, et tol hetkel ei osanud ta taibata selle tähendust. Ta arvas, et Vanga räägib üldse Venemaast. Nimelt bulgaaria keeles tähendab koroona millegi jälgimist, valvamist. Seda rolli on Bulgaarias alati omistatud Venemaale.

"Alles nüüd taipasin, et ta rääkis Hiinast alguse saavast haigusest koroonast," lisas Robeva.

Vanga suri 1996. aastal 85-aastaselt. Tema jüngrid on viidanud, et tema öeldust pea 80 protsenti on täide läinud.

Väidetavalt olla ta ennustanud ette näiteks Brexitit ja 9/11 terrorirünnakut. Kuuldavasti prognoosis ta ka maailmalõppu - see saabuvat enam kui 3000 aasta pärast aastal 5079.

Nagu iga ennustaja puhul, on muidugi ka skeptikud, kes arvavad, et kõik väidetavalt öeldu on talle aastaid hiljem omistatud. Ta ise polevat midagi säärast prognoosinudki.