FBI vahistas koroonaviiruse vastu libaravi pakkunud mehe, kes väitis, et asjaga on seotud ka NBA täht


FBI vahistas koroonaviiruse vastu libaravi pakkunud mehe, kes väitis, et asjaga on seotud ka NBA täht
Foto: Scanpix

FBI vahistas Lõuna-Californias tegutsenud petise, kes väitis, et tal on ravi koroonaviiruse vastu. Mees ütles ka, et temaga on kampa löönud NBA legend Magic Johnson.

USA föderaalagendid vahistasid kolmapäevaõhtul salaoperatsiooni ajal mehe nimega Keith Lawrence Middlebrook. FBI agent teeskles, et on potentsiaalne investor, leppis Middlebrookiga kokkusaamise aja, Middlebrook võttis tabletid kaasa ja vahistati kokkusaamisel, kirjutab TMZ.

Mees väitis, et ta on loonud patenti ootava ravimi, mis takistab inimestel viirusesse nakatumist, ning aitab ka neid, kes on COVID-19 positiivsed.

FBI sõnul olla Middlebrook otsinud inimesi, kes investeeriksid tema firmasse Quantum Prevention CV. Kurjategija olla lubanud muuta ühe miljoni dollari suuruse investeeringu 200 kuni 300 miljoni suuruseks.

Middlebrook olla vähemalt ühele investorile maininud ka korvpallilegendi Magic Johnsoni nime, kes kuulub väidetavalt tema firma juhatusse. FBI võttis Johnsoniga ühendust ning uuris neid väiteid. Johnson vastas, et ta pole kunagi Middlebrookist ja tema "firmast" midagi kuulnud.

Foto: Scanpix
Seotud lood:

USA peaprokurör William Barr sõnas sel nädalal Valges Majas toimunud koosoleku ajal, et valitsus kohtleb karmilt kõiki, kes püüavad epideemia hirme enda jaoks rahaliselt kasulikuks pöörata.

Ja nii ka läks, sest Middlebrookile on esitatud süüdistus pettusega raha teenimises, mille maksimaalne karistus on 20 aastat vangistust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!