FBI vahistas koroonaviiruse vastu libaravi pakkunud mehe, kes väitis, et asjaga on seotud ka NBA täht


FBI vahistas koroonaviiruse vastu libaravi pakkunud mehe, kes väitis, et asjaga on seotud ka NBA täht
Foto: Scanpix

FBI vahistas Lõuna-Californias tegutsenud petise, kes väitis, et tal on ravi koroonaviiruse vastu. Mees ütles ka, et temaga on kampa löönud NBA legend Magic Johnson.

USA föderaalagendid vahistasid kolmapäevaõhtul salaoperatsiooni ajal mehe nimega Keith Lawrence Middlebrook. FBI agent teeskles, et on potentsiaalne investor, leppis Middlebrookiga kokkusaamise aja, Middlebrook võttis tabletid kaasa ja vahistati kokkusaamisel, kirjutab TMZ.

Mees väitis, et ta on loonud patenti ootava ravimi, mis takistab inimestel viirusesse nakatumist, ning aitab ka neid, kes on COVID-19 positiivsed.

FBI sõnul olla Middlebrook otsinud inimesi, kes investeeriksid tema firmasse Quantum Prevention CV. Kurjategija olla lubanud muuta ühe miljoni dollari suuruse investeeringu 200 kuni 300 miljoni suuruseks.

Middlebrook olla vähemalt ühele investorile maininud ka korvpallilegendi Magic Johnsoni nime, kes kuulub väidetavalt tema firma juhatusse. FBI võttis Johnsoniga ühendust ning uuris neid väiteid. Johnson vastas, et ta pole kunagi Middlebrookist ja tema "firmast" midagi kuulnud.

Foto: Scanpix
Seotud lood:

USA peaprokurör William Barr sõnas sel nädalal Valges Majas toimunud koosoleku ajal, et valitsus kohtleb karmilt kõiki, kes püüavad epideemia hirme enda jaoks rahaliselt kasulikuks pöörata.

Ja nii ka läks, sest Middlebrookile on esitatud süüdistus pettusega raha teenimises, mille maksimaalne karistus on 20 aastat vangistust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!