FOTOD: Politsei on tabanud juba ligi kümmekond kiirust ületanud Gumball 3000 võistlejat

 (114)
GUMBALL3000 NARVA
Foto: Sergei Stepanov/NPA, NPA

Ida prefektuuri politseinikud on praeguseks juba tabanud neli luksautode ralli Gumball 3000 võistlejat, kes kõik on rikkunud kiiruspiiranguid. Samuti on tabatud viis kiiruseületajat ka Narva maanteelt.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Jelena Filippova ütles Delfile, et üks kiiruseületaja on tabatud Narva piirkonnas ja kolm Jõhvist.

Filippova lisas, et kõik rallitajad on tabatud kiiruse ületamiselt ning hetkel tegeleb nendega politsei.

Kuigi Tallinna politsei sõnul rallil osalejatega erinevalt Soomest Eestis seni probleeme olnud ei ole, siis tuli ralli korraldustiimi liikmetele eile hilisõhtul kiiruse ületamise eest ikkagi trahvi teha.

Korrakaitsepolitsei valdkonna pressiesindaja Tuuli Härson ütles, et Põhja prefektuuris on seni Narva maanteel peatatud kokku viis kiiruseületajat.

Eile Soomest läbi sõitnud ralliseltskonna külastus möödus põhjanaabrite juures ohtrate liiklusrikkumiste tähe all ning kohaliku politsei kinnitusel said autojuhid palju trahve kiiruseületamiste eest, samuti tuli nii mõnelgi osalejal juhiloale nägemist öelda.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Ilmar Kahro ütles eile Delfile, et politsei tagab liiklusturvalisuse nii Tallinnas kui trassidel, peamiselt keskendutakse kiirusele.

Seotud lood:

Politsei on teinud sõiduohutuse tagamiseks koostööd nii teiste riikidega kui ka rallikorraldaja esindajaga Eestis, lisas Kahro.

Autopark, mis 5000 kilomeetrise ralli käigus ka Tallinnast läbi põikab, on muljetavaldav: Bugattidest Koenigseggideni, Aston Martinid, Lamborghinid, Ferrarid, Morganid, Bentleyd, Rolls Royce’id, McLarenid, Twisted Land Roverid, Mercedes Benzid, tutvustavad korraldajad.