HITTFOTO! Kisu või juuksed peast: mitte keegi maailmas ei saa aru, mis värvi on see kleit!

 (109)
Mis värvi on see kleit?
Mis värvi on see kleit?Foto: Twitter

See, et inimesed ei suuda kokku leppida, kas türkiis on sinine või roheline või kas neoonkollane on ikka kollane või hoopis roheline, on juba igapäevane nähtus. Mis siis ikka - kõik me näeme natuke erinevalt. Viimastel päevadel aga on internetis puhkenud tõeline paanika, mille valladandas üks pealtnäha lihtne foto ühest kleidist.

Pikematesse teaduslikesse põhjendustesse laskumata ütleme lühidalt: nagu on meedias selgitanud mitmed teadlased ning nagu selgub ka mitmetest fototöötlusprogrammide abil tehtud analüüsidest, tõlgendavad inimeste ajud halbades valgustingimustes värvitoone erinevalt. Seda on raske uskuda, aga palun üritage rahuneda ning reaalsusega leppida! Nii see lihtsalt kord juba on.

Hashtagid #thedress, #whiteandgold" ja "#blueandblack" levivad internetis pöörasel kiirusel ning on kaasa haaranud ka kuulsused ning pannud näpud tööle paljudel naljaninadel.

Käesoleva artikli autor näeb valget ja kuldset - nagu ka 75% Buzzfeedi küsitlusele vastanuist. Siin on ka videklipp, mis näitab, kui ärritavaks antud diskussioon võib kujuneda. Ja pealegi - nagu võtab ka antud video kokku - see kleit on lihtsalt kole, seega milleks sellest üldse rääkida?

Paraku tundub, et õigus on siiski neil, kes näevad musta ja sinist, sest väidetavalt kleiti valge-kuldses variatsioonis ei eksisteeri.

Seotud lood: