Katastroofilennuki piloot võis olla seksmaniakk

 (14)

Mullu oktoobris Atlandi ookeani kukkunud Egypt Airi lend 990 kaaspiloot oli ilmselt seksuaalmaniakk, selgub valitsuse avaldatud dokumentidest.

Piloot paljastas end ühes Manhattani hotellis teismeliste tüdrukute ees ning tegi neile siivutuid ettepanekuid, tsiteeris nypost.com Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) pabereid.

FBI intervjueeris Midtown Manhattan Hoteli turvamehi, esitades neile küsimusi Gamil El Batouty väidetava siivutu käitumise kohta. Batouty oli üksinda kontrollhoobade juures, kui lennuk New York-Cairo lennul 31. oktoobril alla kukkus.

268 päeva kestnud uurimuse tulemusel ei selgunud 217 inimese elu nõudnud õnnetuse lõplikku põhjust, aga 1665-leheküljeline raport välistas mehhaanilise rikke. Uurimise tulemused paistsid kinnitavat esialgset versiooni, et Batouty kukutas Boeing 767 meelega ookeani.

Egypt Airi pilootide sõnul esitati Batouty vastu enne õnnetust arvukalt kaebusi ning hotell kaalus koguni ta välja viskamist.

Valitsus avalikustas ka õnnetuse eel salvestatud helilindi, millel Batouty kordas 11 korda moslemi palvet, enne kui lennuk alustas äkilist kukkumist. Uurimine näitas, et autopiloot oli välja lülitatud.

Egiptuse uurijad välistavad enesetapu teooriat ning meeskonnaliikmete perekonnad on esitanud hagi Boeingi vastu.