KUMMALINE HETK: Vaata, mida lausub oma naisele mees, kes pole temaga ühe katuse all elades tahtnud 20 aastat sõnagi öelda

 (11)
Nutta või naerda?

Kuigi juhtub sageli, et oma abikaasa või elukaaslase peale pahasena otsustatakse viimane vaikiva pahakspanu teed saata, siis harva juhtub, et teine pool nii hirmsasti kinni kiilub, et aastakümneid mitte midagi ei ütle. Just midagi sellist juhtus ühe jaapanlastest abielupaariga, kes suutsid 20 aastaga koguni 3 last üles kasvatada, ent kus mees oma naisega kunagi sõnakestki ei rääkinud.

Paari lapsed pöördusid ühte Jaapani telesaatesse, lootuses vanemad omavahel taas rääkima saada, hirmus, et ehk lõpeb vaikimine lahutusega.

Asi jõudis niikaugele, et mehelt pärast 20 aastat tõepoolest sõnad välja suudeti kangutada.

“Kuidagi on juhtunud nii, et me pole omavahel rääkinud,” nendib mees abikaasale, kellele ta 20 aasta jooksul parimal juhul vaid mühatustega on vastanud. “Ma tean,” vastab naine. “Sa olid laste pärast mures. Yumi…Kuni praeguseni oled pidanud palju kannatama,” jätkab ta, saades viimasele naiselt siiski eitava vastuse ning ajades oma tütre nutma. “Tahan, et teaksid, et olen kõige eest tänulik,” lisas mees. “Ka mina olen väga tänulik,” sõnas seepeale naine.”Kui tahad rääkida, pärast seda…Loodan, et saame hakkama,” sõnas mees lõpetuseks.

Kas paarike pärast seda jutukama suhteni jõudis pole teada või sai neist sõnadest ülejäänud eluks küllalt, pole teada.