Naine arvas, et on rase, aga sai arsti juures jahmatava uudise: "laps" on tegelikult ohtlik vähkkasvaja

 (7)
42AP080924A666
Ultrahelis selgus, et naine ei ootagi last. Pilt on antud loole illustreeriv!FOTO: Chiang Ying-ying, AP

Suurbritannias elav Grace Baker-Padden (23) arvas, et saab emaks, kuid ultraheli paljastas jahmatava tõe - "lapseks" oli hoopis kasvaja.

The Sun kirjutab, et Grace kasutas küll rasestumisvastaseid tablette, ent märkas mullu talvel, et teda kimbutab igapäevaselt iiveldus. Kui ta käis oma perearsti juures ja tegi seal ka testid, kinnitas tohter, et naine on rase.

Kuna kõht hakkas ka pisut kasvama, lülituski naine sellele lainele, et saab varsti emaks. Ühel hetkel märkas ta verevoolust ja kartis, et rasedus on katkenud. Ta läks koos oma elukaaslase Joe'ga haiglasse uuringutele. Sel hetkel arvas naine, et on 12. kuud rase.

Ultraheli ja muud uuringud näitasid, et tegelikult ta polegi rase, vaid tal on hoopis trofoblastiline neoplaasia (harvaesinev emakakasvaja). Selle haiguse puhul võib esiti paista, et naine on rase, seetõttu perearst eksiski.

Järgnevad kuus kuud viibis Grace ravil, talle tehti mitu keemiaravikuuri. Lõplikult öeldi alles detsembris, et ta on terveks ravitud.

Grace ja Joe loodavad siiski ühel hetkel lapsevanemateks saada, aga arstid soovitasid, et nad aasta või paar ootaks enne, kui uuesti proovivad.