Staarid fännavad: briti farmer villib lehmapiimast puhast hundijalavett

 (9)
Staarid fännavad: briti farmer villib lehmapiimast puhast hundijalavett
Foto: REUTERS/SCANPIX

Inglismaal Dorsetis tegutsev farmer Jason Barber on püsti pannud oma viinabrändi, mille edu on taganud selle ebaharilik päritolu - mees villib viina lehmapiimast!

Innovatiivne farmer töötas oma piimaviina kallal kolm aastat, lansseerides selle lõpuks kaubamärgi Black Cow (must lehm - eesti k.) all, vahendab OddityCentral. Toidu- ja joogieksperdid on tulemusega enam kui rahul - viina kiidetakse selle puhtuse ja kreemja maitse pärast. Viinast kirjutavad maailma kõige prestiižssemad väljaanded nagu Vogue ja Monocle. Piimaviina suurte austajate sekka kuuluvad ka kuulsused, näitesk näiteljad Elizabeth Hurley ning James Bondi kehastajana tuntud Daniel Craig.

250 lehma pidav 47-aastane Barber, kelle esivanemad kuus põlve farmi pidanud on, tuli mõttele lehmapiimast viina teha televiisorist ühte dokumentaali vaadates, milles räägiti kaugel Siberis jakipiimast viina tegemisest.

Viin valmib piimast nii, et lüpstud piimast osa läheb juustu valmistamiseks ning osa fermenteeritakse erilise pärmi lisamisel õlleks, mis piimas sisalduva suhkru alkoholiks muudab. Hiljem tulemus destilleeritakse, filtreeritakse ja pudeldatakse käsitsi.

Pudel eksklusiivset märjukest, mida müüvad ka Inglismaa peeneimad restoranid, maksab umbes 27-32 eurot.

Kiika ka piimaviina kodulehele. Kui tahtmist on, saab sealtsamast märjukese ka postiga endale otse koju kätte tellida!