VIDEO | Huvitav tähtpäev! Maailma vanim McDonald'si burger sai 10-aastaseks ja näeb endiselt söödav välja


Island on üks vähestest riikidest maailmas, kus McDonald’s ei tegutse. Küll aga pole see alati nii olnud — viimane selle kiirtoiduketi restoran suleti ses jahedas saareriigis 10 aastat tagasi ning kõige viimane sealt ostetud burger on hoolikalt alles hoitud ja näeb endiselt võrdlemisi söödav välja, vahendab uudisteportaal AFP.

McDonald’si üks hitt-toode ehk väike eine on alles tänu Hjortur Smarasoni nimelisele härrasmehele, kes soetas selle 2009. aasta 31. oktoobril loetud minutid enne restorani lõplikku sulgemist. Nagu paljud teisedki, oli Smarason kuulnud müüti McDonald’si toitude igavesest säilimisest ning otsustas selle teooria proovile panna, pakkides burgeri ja väikesed friikartulid kolmeks aastaks plastikkotti. Mingit muutust toiduainete välimuses ei toimunud, need muutusid lihtsalt kõvemaks.

Nüüdseks on Islandi (ja võib-olla lausa maailma) vanim burger Hjorturi kodust mitmesse kohta näitusele jõudnud. Paar aastat näidati seda Islandi rahvamuuseumis, seejärel mitmes Reykjavíki majutusasutuses. Hetkel asub see tõelise kunstiteosena klaaskupli all Thykkvibaeris asuvas hostelis nimega Snotra House, kus burgeri vananemist saab jälgida otsestriimi vahendusel — Snotra House’i omanik Sigurdur Gylfason väidab, et inimesed rändavad üle maailma kohale, et justnimelt seda närtsinud kotletisaia oma silmaga näha ning live’i klikatakse päevas 400 000 korda.