21. augustil toimub mängu „Teletorni kaitsmine“ viimane tund

 (1)
Teletorni tüvi on tegelikult tavaline tehasekorsten, üllatas arhitektuuriajaloolane Mihkel Karu
Teletorni tüvi on tegelikult tavaline tehasekorsten, üllatas arhitektuuriajaloolane Mihkel KaruFoto: Siim Lõvi

Tallinna Teletorn tähistab 21. augustil Nõukogude Vene dessantväelaste lahkumist torni juurest 20 aastat tagasi. Selle sündmuse puhul saavad kõik huvilised osaleda mängus „Teletorni kaitsmine“, mille viimane tund toimub 21. augustil kell 13.30 – 14.30 Teletorni juures.

Mängu avastart anti juba 10. augustil – reeglid on lihtsad ning loomulikult on ootamas ka auhinnad. Mängus osalemiseks on vaja ära mõõta ajaline vahemaa, kui kiiresti inimene Teletorni kaitsma jõuaks. Mängu alguspunkti võib osaleja valida ise. Pole ka piiranguid selle kohta, kuidas ja millega Teletornini jõutakse. Oma mõõtmistulemustest saab teatada Teletorni kodulehel http://www.teletorn.ee/TT_kaitsmine või Facebookis http://www.facebook.com/teletorn.

Need 314 esimest inimest, kes tulevad 21. augustil ajavahemikus 13.30-14.30 isiklikult oma mõõtmistulemusi teatama, saavad auhinnaks tõelise reliikvia – killukese Teletorni vana kohviku marmorpõrandast ning suu teha magusaks Premia jäätisega. 314 just selle pärast, et nii kõrge on meetrites Teletorn. Ühtlasi loositakse sama päeva õhtul kõigi osalejate vahel välja ekskursioon seitsmele inimesele rekonstrueeritavas Teletornis ning peaauhinna – kus üks osaleja saab pärast torni uuenduskuuri võimaluse koos kolme sõbraga valvata terve öö Tallinna Teletorni selle 21. korrusel, et tunnustada neid nelja, kes 21. augustil tornist ei lahkunud.