5 soovitust, mida tüdrukud töömaailma võiksid kaasa võtta


fotod-55
Pilt on illustreerivFoto: Ester Vaitmaa

Noore naisena karjäärimaailma sisenemine võib olla küllaltki hirmutav ja kohati ka tõeline väljakutse. Kõikide pingutuste seas ei tohiks ära unustada olulisi põhitõdesid, mis võivad keerulistel momentidel inspiratsiooni, jõudu ja jaksu juurde anda!

  • Sotsiaalne võrgustik aitab sul läbi lüüa: leia endale mentor, kes õpetab ja juhatab erialamaailmas; loo endale võrgustik ja tee kokkuleppeid oma eriala tegijatega.
  • Kõrval seisvale isikule meele järele olema ei pea: oma õnne eest vastuta ikka ise. Ka juhul, kui su partner, vanemad või sõbrad ei kiida ebatraditsioonilist karjäärivalikut kohe heaks.
  • Avaliku arvamuse trikoovoor ei ole adekvaatne tagasiside sinu võimetele: ei pea olema üliinimene selleks, et avalikult sõna võtta. Kui öeldu sisu asemel kommenteeritakse su välimust või maneere, siis on asi ühiskondlikes hoiakutes, mitte sinus.
  • Sinu aeg ja ruum on olulised: tea, et mõlemat võidakse survestada, ent jää endale kindlaks.
  • Emotsionaalsest tööst on õigus keelduda: ametialaselt ei pea pidevalt naeratama, olukorda siluma, teiste eest hoolt kandma ega ette-taha vabandama.

Antud teemale keskenduvad ka Tüdrukute ja Poiste Karjääripäevad, mille on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium. Ettevõtmise eesmärgiks on murda töö- ja karjäärimaailmas valitsevaid soolisi stereotüüpe. Karjääripäevade käigus tutvustatakse nii tüdrukutele kui poistele pigem teisele sugupoolele tuttavaid erialasid ning karjäärivõimalusi. Täpsem info Facebook’i leheküljelt “Stereotüüp”.