5miinust: see näeb eriti lollakas välja, kui sa oled täiskasvanud meesterahvas ja sul on mingi kõrs

 (12)
nublu, 5miinust ja Pluuto
Foto: Rauno Liivand, Simple Session

Muusikud Genka, Laura Põldvere ja 5miinust on otsustanud, et nende kontsertidel plastkõrsi ei kasutata. 5miinusel on selle asemel pakkuda hulgaliselt teisi materjale.

Räpparid Kohvefe ja Sir Lancelot selgitasid "Terevisioonis", et kuigi probleem on kõigi ühekordsete plastiknõudega, siis kõrred on nende silmis veel eriti mõttetud. "See on selline väike ja suhteliselt mõttetu asi, aga loodust säästab teiselt poolt väga palju," tõdes Sir Lancelot.

Kõrrepuuduse lahendamiseks oli räpparitel küll kohe tutvustada ka alternatiive, siis tegelikult võiksed need hoopis olemata olla. "Ma ei saagi nagu sellest pointist aru, et miks sa pead kokteili kõrrega jooma. Minu arust see näeb eriti lollakas välja, kui sa oled täiskasvanud meesterahvas ja sul mingi kõrs käib igale poole," selgitas Kohvefe, imiteerides, kuidas kõrs nina torgib.

"Teine asi on see, et ma ei saa reaalselt aru, miks täna on neid kõrsi vaja. Kui 20ndatel need vist leiutati, siis oli probleem see, et haigused ei leiviks mööda klaasi, sest see pesemise kultuur oli veidikene teine. Täna, ma ei tea, mida sa kardad, et hambad lähevad vastu jääkuubikut või mida."