Anime, sushi ja arvutimängud: Õllesummerile rajatakse väike Jaapan

 (1)
Anime, sushi ja arvutimängud: Õllesummerile rajatakse väike Jaapan
Foto on illustratiivne

9.-12. juulini Tallinna Lauluväljakul toimuvale Õllesummerile luuakse Jaapani ala nimega „Cool Japan!”, kus saab professionaalide juhendamisel kätt proovida muuhulgas ka sushi valmistamises ning anime-stiilis joonistamises. Esindatud on kirev valik jaapani käsitööõllesid ning soovijad saavad õppida jaapani keeles oma nime kirjutama.

Igapäevaselt toimuvad alal kohaliku animeklubi Asashio eestvedamisel töötoad mitmete rahvuslike käsitööringidega. Muuhulgas saavad huvilised nende juhendamisel valmistada kassikõrvasid, voltida Origamit ning joonistada anime stiilis. Lisaks viiakse lastele läbi mitmeid Jaapani populaarseid mänge. Kohale tuuakse ka Jaapanis loodud Stepmania tantsumasinad ja arvutimängude ikooni Nintendo mängud.

Jaapani alal valmistavad ning müüvad maitsvat sushit populaarse restorani Sushimon teenindajad ning viivad ühtlasi läbi demonstratsioon-esinemisi ja sushi-koolitusi lastele. Eestisse jaapani õlut importiv Biiru pakub ka siin vähe levinud, Jaapanis asuva Saku linna käsitööõllesid ning viib läbi degustatsioone.

Lisaks sushile pakutakse alal jaapani nuudlirooga yakiudoni't (jaapani karririisi ning mitmeid põnevaid jaapani karastusjooke (klaaskuuliga traditsiooniline limonaad Ramune, populaarne piimhappe-kääritusjook Calpis ja umevilja-veinikokteilid).