Burgeridieet: mees sõi 3 kuud ainult McDonalds'is ja saavutas elu parima vormi

 (9)

Kiirtoit ei käi kuigivõrd kokku tervisliku toitumise põhimõtetega, küll aga tõestas üks ameeriklasest õpetaja, et rämpstoitu süües ei pea ilmtingimata paksuks minema. Vastupidi - burgereid mugides on võimalik koguni alla võtta.

Loodusteaduste õpetaja John Cisna otsustas korrata filmiga "Super Size Me" kuulsaks saanud dokumentalisti Morgan Spurlocki eksperimenti ja toituda mõnda aega üksnes McDonaldsis pakutavast, vahendab Gawker.

Kui Spurlocki 30-päevane eksperiment lõppes lisakilode, seedehäirete ja väsimusega, siis Cisna katse tulemused olid märksa rõõmustavamad: mees võttis 17 kilogrammi alla ning ka tema kolesteroolitase langes kolmandiku võrra. Ka oli Cisna katse kolm korda pikem, mis teeb tulemused veelgi tähelepanuväärsemaks.

Põhjus, miks meeste katsetulemused nii erinevateks osutusid, peitus nende meetodites - kui taimetoilasest Spurlock vitsutas rämpstoitu sisse valimatult, siis Cisna hoolitses selle eest, et tema päevane energiatarbimine ei ületaks 2000 kilokalorit ning varieeris menüüs toite. "Mitte kiirtoit ei tee meid paksuks, vaid meie valikud," võttis Cisna oma eksperimendi kokku. Ka Cisna katsest valmib dokumentaalfilm.

Meenutuseks vaata "Super Size Me" treilerit: