DELFI LONDONIS: täna Galojani juhtumit arutav kohus andis kaks kuud tagasi USA kodaniku välja

 (53)
DELFI LONDONIS: täna Galojani juhtumit arutav kohus andis kaks kuud tagasi USA kodaniku välja
Foto: Andres Putting

Täna hommikul kell kümme (Eesti aja järgi kell 12.00) astub Londoni Westminster Magistrates Court nimelise kohtu ette Anna-Maria Galojan. Samas kohtumajas mõisteti jaanuari alguses süüdi briti üliõpilane Richard O’Dwyer, kes oli seotud TV piraatlusega ning keda üritavad vangi panna USA võimud, kuna tegu on Ühendriike puudutavate videolinkidega, mida Dwyer ebaseaduslikult kasutas.

Londoni Westminster Magistrates'i kohus otsustas briti kodakondsusega O’Dwyeri USA võimudele välja anda ning 23-aastast üliõpilast võib üle ookeani oodata kuni viieaastane karistus.


Kuigi ka O’Dwyer otsis Galojani moel sama kohtu kaudu poliitilist kaitset, tegi kohtunik otsuse tema vastu ning nüüd peaksid seaduse alusel O’Dwyerit puudutavad kohtuistungid jätkuma juba USAs.


Kuigi O'Dwyer on kohtuotsuse edasi kaevanud ning tema ema sõnul on Suurbritannia oma kodaniku maha müünud, on reaalsuse O'Dwyeril oma riigist vähe kasu ning ta ükskõik kui palju ta kohtuprotsessi ei pikendaks, antakse ta kõigi eelduste kohaselt USA võimudele üle. 


O’Dwyeri eestvedamisel omastas TVSack.net nimeine veebileht võltsreklaami kaudu ligi 230 000 dollarit.

Kohalike brittide sõnul on Westminster Magistrate üks kuulsamatest kohtuorganitest Suurbritannias ja Londonis.


Olles kirjeldanud Galojani süüd kohalikule advokaadile, vastas too anonüümseks jäädes: “Nende süüdistuste põhjal ei ole tal küll võimalik Londonis õigeks jääda ning tegu on väga karmi ja õiglase kohtuinstitutsiooniga, mis pideva avaliku tähelepanu all teeb korrektset tööd.”

Seotud lood:

Link O'Dwyeri saagale, mis meenutab paljus Anna-Maria Galojani juhtumit