DELFI VIDEO | Noored koolisüsteemist: õpetage eluväärtuseid ja inimeseks olemist, mitte ainult fakte

 (37)
Mis võiks olla koolis teisiti?

Täna leidis aset Mindvalley noortepäev, mille raames jagasid oma lugusid kõnelejad nii Eestist kui ka mujalt maailmas. Päeva mõte oli noori inspireerida. Sel suvel toimus Eestis Mindvalley esimest korda ja see leidis aset Kultuurikatlas.

Et kuulata ära noorte arvamus, uuris Delfi TV, mida võtsid noored loengutest kaasa ja mis võiks nende arust nii ühiskonnas kui ka koolisüsteemis teisiti olla.

VAATA LISAKS: DELFI VIDEO | Kristel Kruustük ja Tanel Padar jagavad noortele nõu: ära karda ebaõnnestuda ja võta aega mõtlemiseks

Loenguid peeti informatiivseteks. Ühele noorele jäi hästi meelde ka Kristina Mänd-Lakhiani mõte, et meie elu eesmärk on olla õnnelik. Kõigis see peitub õnn, aga see tuleb üles leida.

Noorte hinnangul võiks koolisüsteemis olla rohkem ühiskonnaõpetust, et noor mõistaks, kuidas ta saaks ühiskonda panustada. Koolis võiks rohkem õpetada eluväärtuseid ja kuidas inimeseks olla. Samas tuntakse puudust ka keelete järele.

Tähtis on äratada huvi edasiõppimise vastu. Oluline oleks ainult faktide asemel õpetada noort inimest aru saama, kes ta on, mis on ta unistused ja kelleks ta tahab saada ning milline on ta isiksus.