Eesti noor juhib maailma rahvaid ühendatavat ja maailmarahu propageerivat programmi

 (7)
Foto on illustreeriv
V-Day in NarvaFoto: Sergei Stepanov

Eestlased on tuntud oma hea haridustausta, muusika, spordi ja kultuuriliste omaduste poolest, kuid sel korral on eesti noor pääsenud esimehena juhtima maailma rahvaid ühendavat noorteorganisatsiooni.

Eesti noor, hetkel Itaalias gümnaasiumis õppiv noor Valev Laube on juba mõnda aega juhtimas maailma rahvuseid ja riike ühendavat projekti. Projekt nimega „Project Unify“ sündis Pakistanist pärit noorte initsiatiivina ja on nüüdseks kasvanud üle maailma rahvusvahelistes koolides tuntud programmiks, mis propageerib maailmas rahu ja rahvuste vahelist vastastikust mõistmist.

Praegu, just mõned nädalad tagasi, ametikohale määratud Itaalias õppiv Valev on avalikult iseloomustanud projekti kui tänapäevast versiooni kunagistest õpilaskorporatsioonidest. „Projekti näol on tegemist justkui rahvusvahelise suure kogukonnaga, noortega, kes kõik võitlevad samade põhimõtete nimel, muutmaks kogu maailma riikide kohta käivad hoiakud väärarusaamade ja siltide vabaks“.

Projekt on tunnustatud mitmete noortealgatuste poolt ja see teeb aktiivset koostööd koolide võrgustiku United World College’i, UWC Muusika Võrgustiku ja mitmete reisikorporatsioonidega.