Eesti noored noppisid USA-s rahvusvahelise äriarendusprogrammi kolmikvõidu


NGAL Tartu esindus
NGAL Tartu esindusFoto: Pressimaterjal

Reedel, 23. juuni õhtul noppisid Eesti tudengid kolm esimest kohta USA-s toimunud NGAL® äriarendusprogrammi finaalvõistlusel. Kümne programmi pääsenud meeskonna seast valiti parimaks Tartu ülikooli tudengite start-up Cody, kes sai idee arendamiseks 3000 USD. Teise koha pälvis Coulomb Sailing Group Tartu ülikoolist ning kolmanda koha Aude Opus Tallinna tehnikaülikoolist.


NGAL® (Network Globally, Act Locally) on eksklusiivne äriarendusprogramm, mis sel aastal toimus kolmandat korda, tuues kokku kümme tudengimeeskonda Eestist ja USA-st. Programm sai alguse Tartus TÜ Ideelaboris, jätkus Tallinnas TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory ning lõppes finaalvõistlusega Charlestonis, USA-s, kus meeskonnad esitlesid oma ideid USA ettevõtjatest ja investoritest koosnevale žüriile.

Tugevas konkurentsis võitsid eestlased kõik kolm kohta esikolmikus. 2017. aasta NGAL programmi parimaks valiti Cody - programmeerimise õppimiseks mõeldud mänguline mobiilirakendus, kus mängija ülesandeks on lahendada programmeerimisülesandeid. „Võit tuli meile suure üllatusena,“ kinnitab Cody eestvedaja, Tartu ülikooli informaatikatudeng Kaspar Kuus. „Hetk läks aega enne, kui meile kohale jõudis, et esikolmiku moodustasid ainult Eesti meeskonnad. Kõik kümme meeskonda nägid kõvasti vaeva ning arenesid programmi jooksul meeletult, seega oli parimaid väga raske ette ennustada.“

Seotud lood:

Teise koha ning 2000 dollarit pälvis EstCube’ist välja kasvanud kosmosetehnoloogia start-up Coulomb Sailing Group, mis töötab välja efektiivset lahendust Maa orbiidilt kosmoseseadeldiste kiiremaks allatoomiseks ning seeläbi vähendab kosmoseprügi. Kolmanda koha saavutas Tallinna tehnikaülikooli meeskond Aude Opus, kes arendab uusi tehnoloogiad, et salvestada taastuvenergiat vesinikpatareidesse. Aude Opuse tegevjuht Timmu Tollimägi on programmis osalemise üle väga õnnelik: „NGAL programm ei ole ainult võimalus oma ideed arendada – see on võimalus leida uusi kontakte, investeeringuid ja eluaegseid sõpru.”

Programm, mis ametlikult kestis 3 nädalat, võib tegelikkuses olla oluliselt pikema mõjuga. Paljud meeskonnad tegid ühiseid tulevikuplaane ning mitu NGALis osalenud USA tudengit esitasid Eesti e-residendi taotluse ja avaldasid soovi tulla Eestisse õppima.