Eesti noored said maailmakuulsaks: BeatThePig'i video kogus meelelahutusportaalis 9GAG miljoneid fänne

 (4)
Eesti noored said maailmakuulsaks: BeatThePig'i video kogus meelelahutusportaalis 9GAG miljoneid fänne
Allikas: Beat The Pig

Maailmakuulsas meelelahutusportaalis on viimastel päevadel levinud Eesti noorte naljavideo, milles noored teevad järele tuntud USA filmistuudio sissejuhatust.

Kaks päeva tagasi jagas meelelahutusportaal 9GAG BeatThePig'i videot. Imekombel sai video maailmakuulsaks ja selle on meeldivaks lisanud ligi neli miljonit inimest üle maailma.

VAATA VIDEOT SIIT:

Thanks @beatthepig for the #9GAGFunOff video!

A post shared by 9GAG: Go Fun The World (@9gag) on

VAATA BEAT THE PIG'i YouTube'i kanalit siit.


Kes on Beat The Pig?

Tutvustage ennast? Kes Te olete? Mitu teid on ja millega tegelete?

Hetkest, mil meil tuli idee teha video, leppisime omavahel kokku, et ei näita kordagi videotes enda nägusid. Sellest arenes välja ka idee ja soov jääda täiesti anonüümseks. Miks? Me soovime näha, kas
on võimalik koguda internetis populaarust vaid nii, et laed video YouTube'i ja sotsiaalmeediasse ja ei tee mitte midagi enamat selle nimel, et videot reklaamida. Me ei jaga enda videoid kunagi ise ja tänu anonüümsusele ei saa algust ka see kett, et jagavad sõbrad, siis nende sõbrad jne. Soovime näha, kuidas saab levida video vaid võõraste inimeste kaudu. See on meie jaoks kui eksperiment. Ainuke, mida saan meie kohta tutvustuseks öelda: kaks noormeest, üks naine; muusika- ja filmiharidus; Tallinn/Tartu.

Seotud lood:

Millest arenes mõte teha selline video?

Mõte tekkis täiesti juhuslikult. Veetsime sõpradega aega ja ruumis juhtus vedelema koerte mänguasi - kummipõrsas. Mängis ka muusika ja üks sõpradest hakkas naljapärast põrsaga muusikarütmis põrsa häält tegema. Kõik hakkasid naerma. Tekkiski huvi teada saada, et kui väiksele publikule pakkus see

Oleme juba lapsest saati seotud videote tegemisega ja töötame ka praegu filminduses, seega on see ala meile tuttav.

palju lõbu, siis kuidas mõjub see suurele publikule? Kas tulemus võib olla sama? Juba järgmisel päeval otsustasime filmida mõned videod ja selle tarbeks ehitasime ka väikese stuudionurga. Video sisule annab pea sama palju juurde ka selle kvaliteet, mis on meie arvates väga oluline.

9GAG on populaarne portaal. Sinna postitab iga päev sadu tuhandeid inimesi. Mis te arvate, miks just teie postitus sai populaarseks?

Selle puhul on põnev just fakt, et video ise tegelikult 9GAG'i platvormile ei sattunudki, hoopis aga jagati seda 9GAG'i Instagram'i lehel, millel on ligi 47 miljonit jälgijat. Usume, et video osutus valituks just tänu sellele, et pea kõik on tuttavad 20th Century Fox'i tunnusmuusikaga ning kui segada midagi vana ja tuttavat millegi uue ja huvitavaga, siis on video efekt palju mõjuvam. Kindlasti on ka video sihtgrupp väga lai, seda võib näidata nii lastele kui ka vanaematele ja reaktsioon on tõenäoliselt sama.

Mida tegite video levitamiseks? Kas sõbrad aitasid ka jagada või sai video hoobilt
populaarseks?

Nagu eelnevalt mainitud, ei teinud me ise üldse palju, et videole kaasa aidata. Lõime vaid vajalikud sotsiaalmeediakanalid ja tekitasime ka väikse brändingu. Mõjuv nimi, kindel stuudio filmimise jaoks, lihtne ja silmatorkav logo. Otseloomulikult kui sa ise midagi ei tee, et asja reklaamida, võtab see kõik aega. Kõige populaarsemal videol läks üle poole aasta, et saavutada 100 000 vaatamist. YouTube

Ainuke, mida saan meie kohta tutvustuseks öelda: kaks noormeest, üks naine; muusika- ja filmiharidus; Tallinn/Tartu.

töötab keeruliste algoritmide põhjal ja väga keeruline on aru saada, mida peaks üldse tegema, et saaksid oma videot promoda. Seega otsustasime, et jätame kõik juhuse hooleks. Video sai peale 9GAG'i Instagram'i sattumist ööpäevaga üle 3,8 miljoni vaatamise, üle 370 000 meeldimise ja üle 6000 kommentaari.

Kui kaua olete videote tegemisega tegelenud ja millised on teie tulevikuplaanid?

Oleme juba lapsest saati seotud videote tegemisega ja töötame ka praegu filminduses, seega on see ala meile tuttav. Tulevikus näeme ennast samuti filminduses töötamas ja hobikorras jätkame ka YouTube'i videote tegemist.