Eesti youtubereid esindav ettevõte Creatly ägab maksukoorma all

 (3)
Martti Hallik, Eesti YouTuberite LIVE kultuurikatlas
Martti Hallik, Eesti YouTuberite LIVE kultuurikatlas Foto: Ilmar Saabas

Eesti noorte lemmikuid youtubereid esindav ettevõte Creatly OÜ on riigile võlgu! Maksu- ja Tolliameti andmete põhjal on ettevõte võlg on üleval juba eelmise aasta oktoobrist ning tänaseks on võlasumma kasvanud juba 16 967 euroni.

Sellest 10 821 euro suhtes on ettevõte jõudnud maksuametiga kokkuleppele tasumisgraafikus, võlg loodetakse tasuda maikuu lõpuks. Lisaks on Creatlyl ka maksuameti ees intressivõlg 143 eurot, millest tasumisgraafiku maksmata intress moodustab 114,86 eurot.

Tehnikaportaali Geenius küsimustele vastas Creatly produktsioonijuht Brait Pilvik, et 2017 oli ettevõttele suur kasvuaasta ning tõusuteel ka jätkatakse: “Et tagada samaväärne kasv ka 2018. aastal, otsustasime viimases kvartalis ette võtta suurema investeeringu, mille tõttu ka ajatasime aasta viimaste kuude maksukohustuse.”

“Maksukohustuse tasume vastavalt graafikule,” sõnas Pilvik.
Uurides, mida investeering endast kujutab, seletas Pilvik, et järjest rohkem paigutatakse raha võimekusse toota koostöös noorte sisuloojatega atraktiivset videomeediat. “See eeldab investeeringuid meeskonda, ruumidesse ja tehnikasse,” lausus ta.

Loe lähemalt Geeniusest.