Eestlased tegid seda jälle! Jõgeva koolipoisi pilt kogus ülemaailmsel pilvekonkursil enim hääli: mul on, mille suunas püüelda

 (59)
Eestlased tegid seda jälle! Jõgeva koolipoisi pilt kogus ülemaailmsel pilvekonkursil enim hääli: mul on, mille suunas püüelda
Foto: Kairo Kiitsak

Pilvepildiga inimesi jalust rabanud Jõgeva poiss Kairo Kiitsak võib rõõmustada — maailma meteoroloogiaorganisatsiooni WMO poolt korraldatud pilvekonkurss lõppes 27. augustil ja Kairo juhib seda ülekaalukalt. Noorte Hääles pilvepoisiks ristitud Kairo kogus kokku üle 29 000 hääle!

"Ootame ärevil WMO ametlikke tulemusi. Kuna mul on hääli kõige rohkem, siis suure tõenäosusega on ka võit kindlustatud. Seega peaksin pääsema nende looduskalendrisse oma fotoga!" räägib Kairo Noorte Häälele.

Et Kairo võidule aidata, kutsusime inimesi hääletama ka Noorte Hääles ning noormehe tuju tegi see otsemaid heaks: "Ma ei osanud ette aimatagi, et mulle koguneb nii palju toetajaid. Kui nägin, et mu foto pääses ka ajakirjandusse, siis olin pahviks löödud."

13 enim hääli saanud fotot pääsevad looduskalendrisse ja võit on Kairo jaoks igati suure tähtsusega: "Esiteks on tegemist väga olulise organisatsiooniga maailmas. Mul oli äärmiselt hea meel ja au osaleda nende algatatud fotokonkursil ja koguda kokku nii palju hääli. See kõik motiveerib mind ilmavaatlemise ja pildistamisega edasi tegelema. Mul on, mille suunas püüelda!"

Palju õnne, Kairo!