Enamik Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õpilastest leiab töökoha juba õppimise ajal

 (3)
Hooldustöötaja õppe kestvus on kaks aastat, enamus õpilastest leiab töökoha juba õppimise ajal.
Hooldustöötaja õppe kestvus on kaks aastat, enamus õpilastest leiab töökoha juba õppimise ajal.Foto: erakogu, Tartu Tervishoiu Kõrgkool

2014. aasta sügisest on Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis keskhariduse baasil kutsehariduse tasemeõppes võimalik õppida hooldustöötaja ja erakorralise meditsiini tehniku erialal. Hooldustöötaja õppe kestvus on kaks aastat, maht 80 õppenädalat. Erakorralise meditsiini tehniku eriala omandatakse aastaga, õppemahuks 40 õppenädalat.

Kõrgkooli hooldustöötaja õppurid on kutsemeisterlikkuse võistlustel saanud mitmeid auhinnalisi kohti: 2012. aastal II koht, 2013. aastal I ja III koht. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lõpetanud hooldustöötajad on oodatud nii haiglates, hooldekodudes kui koduhoolduses. Enamus õpilastest leiab töökoha juba õppimise ajal. Hooldustöötaja eriala lõpetamisel on võimalik taotleda Euroopa tööturul tunnustatud hooldaja tase IV kutsetunnistust, tasemeeksami sooritamise tasu kompenseeritakse kõrgkooli kaudu.

Erakorralise meditsiini tehnikud on spetsialistid, kes osutavad hädasolijatele esmast erakorralist meditsiiniabi – nad hindavad patsiendi seisundit, vajaminevaid ressursse ja olukorda sündmuskohal ning alustavad õnnetusse sattunu või haigestunu aitamisega. Eriala lõpetanud töötavad kiirabis ja haiglate erakorralise meditsiini osakondades. Nende teadmised ja oskused on leidnud rakendust päästeasutustes, turvateenistustes, kaitseväes, kaitseliidus ja merenduses. 

Mõlemal õppekaval on ette nähtud praktika töökeskkonnas.
Õppekavade kohta saab täpsemat informatsiooni SIIN!
Kõrgkooli õppekeskkonna ja kaasaegsete õppeklassidega tutvumiseks külastage virtuaaltuuri!
Tule ja tutvu Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga ka 7.-8.märtsil kutsehariduse suursündmusel Noor Meister 2014!