ERMi töötajad Metallica kontserdist: muuseum õnneks kahjustada ei saanud. Loodame, et saame üritusest ka ise kasu

 (3)
ERMi töötajad Metallica kontserdist: muuseum õnneks kahjustada ei saanud. Loodame, et saame üritusest ka ise kasu
Lars Ulrich (vasakul) ja Kalmar Kurs Eesti Rahva Muuseumi avastusretkel/ Foto: Kalmar Kurs

Metallica massiivne lava paigutati Eesti Rahva Muuseumi taha ja hoolimata sellest, et nii suurt üritust ja rahvamasse Tartu veel näinud ei ole, said Tartu linnavalitsus, kontserdi korraldaja Live Nations ja Eesti Rahva Muuseum suursündmuse koostöös korraldamisega suurepäraselt hakkama. Ka muuseum on juba tänasest huvilistele uuesti avatud.

Kui Metallica kontserdi päeval oli muuseum suletud, siis tänasest saab muuseumi A-osa juba külastada. Hommikul tehti majale ja selle ümbrusele põhjalikud kontrollid, kuid suuremaid kahjustusi ilmsiks ei tulnud.

Pigem arvab Eesti Rahva Muuseumi pressiesindaja Kalmar Kurs, et kontserdist oli palju kasu: "Inimesed suunati liikuma mööda kindlaid tänavaid, seega muuseumi ala kahjustusi ei saanud, küll aga jäi ERM suurepäraselt kõigi muusikahuviliste vaatevälja, mistõttu avastasid muuseumi ka inimesed, kes sellest enne ehk ei teadnud." Lisaks mainib ta, et isegi pärast eilset raju kontserti olid esimesed muuseumikülastajad juba kell 10 neil ukse taga.

Eesti Rahva Muuseum on Kursi sõnul ka edaspidi sellisteks suurüritusteks valmis: "Oleme hakkamist täis ja ootame põnevusega uusi väljakutseid ning koostöid."

Eesti Rahva Muuseumi püsinäituste vastu tundis huvi isegi Metallica trummar Lars Ulrich, kes tegi enne raju rokki muuseumile tiiru peale.