Estonia klaveri sõjast räsitud Ukrainasse saatnud Aivar Mäe "Ringvaatele": inimesed nutsid lahinal

 (10)
Ukrainale kingitud Estonia klaver
Ukrainale kingitud Estonia klaverKaader saatest

Rahvusooperi Estonia juht Aivar Mäe andis täna "Ringvaatele" telefoniintervjuu Ukrainast, täpsemalt Slovjanskist, kus tema valvsa silma all õnnistati kontserdiga sisse heategevusliku kampaania tulemusena kohaliku kaunite kunstide kooli õpilastele kingitud Estonia klaver.

Nüüdseks on klaveril esimesed kontserdidki antud, mis lõid sõjast ja leinast räsitud rahvale pisarad silma. "Inimesed nutsid lahinal," kirjeldas Mäe tundeid, mis kontserdil valitsesid. "Need on emotsioonid, mis aitavad selles rahval edasi elada," on ta veendunud.

"Sõnadesse on seda raske panna. Pisaraid oli palju. Rahvas pidi nägema neid sõjakoledusi maikuus ja juunikuus. Nende jaoks oli see kõige olulisem asi üldse, et süstida lastesse sisse positiivsust ja elu mõtet. Siinsamas tahavad nad ju edasi elada. Et kunagi tuleb ka siia rahu ja sünnivad uued lapsed, uued perekonnad, tulevad uued artistid," rääkis Mäe.

"Nad on väga õnnelikud kõikide kingituste üle, mida Ukraina on saanud viimastel aegadel. Aga kõikide kinkide seas, mida Ukraina on saanud, on see klaver nende meelest kõige tähtsam," vahendas ta klaveri olulisust kohalike jaoks.

Estonia klaverivabriku omaniku Indrek Laulu sõnul polnud väärika pilli transportimine Ukrainasse aga teps mitte hõlpus ülesanne, kuna pilli kohale viima oli keeruline transportijaid leida.

Seotud lood:

Aivar Mäe ja klaverimeistri lahkumise järel jääb Slovjanskisse maha aga lausa kaks head klaverit, millel lapsed harjutada saavad - nii uus kui ka 70ndatest pärit vana, samuti Estonia oma, mille klaverimeister samuti töökorda aitas seada.

Ukrainasse Slovjanskisse klaveri ostmiseks ja transportimiseks 34 467 eurot. Kogu projekti maksumus on ligikaudu 35 000 eurot.

Rahvusooperi Estonia eestvedamisel oktoobris ja novembris korraldatud heategevusliku kampaania "Estonia Ukraina heaks" tulemusena koguti kokku ligi 35 000 eurot.

LOE LÄHEMALT: Rahvusooper kogus Slovjanski laste klaveri heaks 34 467 eurot, vajaka jäi pooltuhat eurot

VAATA "Ringvaate" saatelõiku portaali Menu lehelt.