FOTO | Poekett H&M rassismisüüdistuste küüsis! Mustanahaline poiss kandis pusa tekstiga "ägedaim ahv džunglis"

 (89)
FOTO | Poekett H&M rassismisüüdistuste küüsis! Mustanahaline poiss kandis pusa tekstiga "ägedaim ahv džunglis"
Twitter /@Stephanie Yeboah

Aasta on alles alanud, aga poekett H&M on hakkama saanud juba väga suure prohmakaga, firma oli sunnitud vabandama pärast seda, kui nad panid mustanahalisele lapsmodellile selga pusa tekstiga "kõige lahedam ahv džunglis". Sotsiaalmeedias põhjustas see kiirelt palju raevu, vahendab The Independent.

"Missuguses universumis te endiselt elate, et peate vajalikuks eepilistes mõõtmetes rassismiga uhukstada," kirjutas üks maruvihane inimene Twitteris ja kutsus teisi kasutajaid hiiglaslikku poeketti boikoteerima.

"Ma nõuan, et see reklaam koheselt eemaldataks. See laps on imearmas ja teda peaks sellisena ka kohtlema," kirjutas teine.

"See on taktitundetu ja rassistlik. See ilus väike poiss isegi ei tea, mida H&M temaga teeb. Terve meeskond pildistamise juures ja mitte keegi ei pane tähele, et midagi on pildil valesti," kurjutas kolmas.

Pärast pahameeletormi eemaldati suurt poleemikat tekitanud reklaamfoto kiirelt veebipoest.

"Me vabandame siiralt kõikide inimeste ees, keda selle pusa reklaam solvas. See pilt on eemaldatud kõikidest veebikanalitest ja seda toodet enam USA-s ei müüda," sõnas firma esindaja ametlikus vabanduses.