FOTOD | Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli saaga sai lõpu. Vaata, milliseks värviti populaarne roosa uks!

 (79)
FOTOD | Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli saaga sai lõpu. Vaata, milliseks värviti populaarne roosa uks!
Foto: Ekspress Meedia

Tallinna üks enim turistide poolt pildistatud objekt oli pikemat aega Hanna-Liina Võsa muusikakooli roosa uks. Sellest leidub Instagramis tohutult pilte, kuid nüüd on kuulsalt ukselt värv maha võetud ja see taastatud samasuguseks nagu varem.

Roosa uks oli viimastel aastatel ehk enim pildistatud vaatamisväärsus Tallinnas. Selle taustal on tehtud lugematuid turistifotosid aga selle stiilsust kiidavad ka trendiloojad nagu maailmakuulus USA disainer Kelly Wearstler.

Uks jõudis möödunud kevadel ka "Pealtnägijasse", kuna linnaametnikud polnud sellise asjaga rahul.

"Minule jääbki natuke arusaamatuks, miks selle ukse korda tegemisel ei lähtud lihtsalt olemasolevast värvilahendusest, mis arvestas ka hoone arhitektuuriga, vaid värviti ta roosaks," sõnas toona Tallinna muinsuskaitse juhtivspetsialist Henry Kuningas.

Jaanuaris võeti uks aga ootamatult maha ning restaureerimiseks mõeldud plaani eest peab tasuma muusikalikool, teatas mõne nädala eest "Pealtnägija".

"Me mõtlesime, et muinsuskaitse või keegi teine teeb erandi sellisel puhul," tunnistas Võsa, kelle elukaaslane ukse omavoliliselt roosaks võõpas.