FOTOD JA VIDEO: Comedy Estonia ja Pudel baar pruulivad uut kodumaist käsitööõlut kauni Eesti naise nimega linnasest

 (1)
Vaata, kuidas asi käib!

Comedy Estonia ja Telliskivis asuva Pudel baari omanik James Ramsden pruulivad koostöös Lehe pruulikojaga uut kodumaist käsitööõlut.

Lehe pruulikoda sai valitud, kuna James ja Tarmo Tali (Lehe pruulikoja omanik ja pruulmeister) on olnud sõbrad alates juba sellest ajast, kui Tarmo alles kodus õlle pruulimisega katsetas. Lehe õlled on valdavalt hästi joodavad ehk siis mitte liiga spetsiifiliselt tugeva maitsega, nagu enamus hetkel müügil olevad käsitööõlled.

Tarmo ja Lehe pruulikoja jaoks oli see esimene selle laadne koostöö: “Jamesiga koos pruulimine on olnud minu jaoks väga põnev kogemus. See õlu on selgelt teise käekirjaga kui senised Lehe õlled. Me tegime 5 kuu jooksul 4 proovipruuli, et Jamesi mõtted meie pruulikoja võimalustega kokku viia ja lõplik retsept kokku panna.”

James (Pudel baaris) pruulis viimati õlut 10 aastat tagasi enne Eestisse tulekut. “Üle pika aja olen ma jälle pruulikojas ja see on väga erutav. Natuke olen närvis ka. Tundub nagu see oleks mu esimene kord, sest selle aja jooksul on õllepruulimises nii palju muutunud. Samuti on Lehe pruulikoda muidugi kordades väiksem, kui see millega mina Inglismaal harjunud olen. Kõik on teisiti - palju uusi humalasorte on lisandunud ja meie oma õlle juures kasutame näiteks kolme eri sorti. Kõik Ameerikast küll, mitte Inglismaalt. Enne meid ei ole Eestis keegi kasutanud näiteks linnast nimega Maris Otter. See võiks vabalt olla mõne kena Eesti tütarlapse nimi ju. Samuti on muutunud õllesordid. Mina olen harjunud jooma tradistioonilist Ale tüüpi õlut, aga hetkel on Eestis populaarne juua IPA’sid ja Pale Ale’e. Meie pruulimegi Pale Ale’i, aga katsume selle teha mitte hirmus kibeda ja sellise kerge tsitruse-puuviljamaitselise humalavee. Õlu, mis toob naeratuse näole,” rääkis Ramsden.

Comedy Estonia alustala Louis Zezerani arvates armastavad inimesed, kellele meeldib käsitööõlu, tihti ka stand-up’i. "Need kaks subkultuuri on justkui käsikäes kasvanud viimased paar aastat. Mõni aasta tagasi oli inimestel eelarvamus nii eesti õlle, kui ka eesti stand-up’i suhtes. Nüüdseks on mõlemad ennast tõestanud ja kinnitanud," usub ta.

"Mulle on hästi oluline pruulida meie õlu seekord Eestis, mitte nagu meie eelmine õlu, mis oli pruulitud Taani firmamärgi alt," lisas Zezeran. "Oluline on, et saaks hea maitse ja normaalse alkoholisisaldusega õlu, mida oleks hea pruukida meie show’de ajal. Lehe Väikest Indiat on palju kiidetud, kuid meie jaoks on see natuke liiga lahja. Ja muidugi on ju põnev katsetada uue retseptiga ning pruulida õlut päris enda maitse järgi.”

Comedy Estonia, Pudel baari ja Lehe Pruulikoja uue õlle nimi saab olema “Heckle!”. Heckle on inglise keelne sõna, millele eesti keeles veel puudub vaste. Tegemist on stand-up komöödia spetstiifilise mõistega ja tähendab publike vahelehõikeid. Vahelehõikamine ei ole ainult koomiku kiusamine, vaid tähendab koomiku jaoks, et publik võtab aktiivselt etendusest osa ning Comedy Estonia loodab, et osavõetakse ka uue õlle mekkimisest.

Õlu tuuakse turule 13. märtsi õhtul kell 19:00, enne etendust “Esimene eesti keeles!” viivad õlle esitluse ja maitsmise läbi James Ramsden, Tarmo Tali ja Louis Zezeran.