FOTOD | Mallukas astus kohtu ette: blogijalt nõutakse emotsionaalse kahju hüvitamiseks 20 000 eurot!

 (106)
FOTOD | Mallukas astus kohtu ette: blogijalt nõutakse emotsionaalse kahju hüvitamiseks 20 000 eurot!
Foto: Tiit Blaat

Blogija Mariann Treimann ehk Mallukas teatas juba kahe aasta eest sotsiaalmeedias, et teda on kaevatud kohtusse lausa 7000 eurose kahjunõudega. Äsja lõppenud kohtuistungil selgus, et telenäolt nõutav summa emotsionaalse kahju korvamiseks on tõusnud 20 000 euroni ning hagi esitas Õismäe tee 9 korteriühistu esimees Anne Nuude. Võitlused naiste vahel algasid viie aasta eest, kui Eestit raputas sama korteriühistu räästa all elanud linnupoegade kurb saatus.

2014. aastal tekkis skandaal korteriühistu remonttöödega, sest maja räästaalustesse olid tekkinud pääsukeste pesad, ent tööde käigus betoneeriti räästaalune ära nii, et linnupojad jäid betooni taha lõksu.

Linnupoegade saatus liigutas paljusid inimesi, sealhulgas ka Mallukat, kes tegi lindude päästmiseks petitsiooni, võttis ühendust korteriühistu esinaisega ja pöördus ka Eesti Loomakaitse Seltsi poole.

Blogija tegi ka mitmeid postitusi, kus ta väitis, et ainuke, kes toona saanuks linnukeste elud päästa, oli kinnisvarahaldaja Nuude.

"Selle taga on kaks värdjat: Anne Nuude ja see imbetsillist betoneerija," kirjutas Mallukas ühes postituses.

2017. aasta suvel kirjutas Mallukas oma blogis, et ühe Õismäel asuva maja korteriühistu esinaine ähvardab teda kohtuga ja nõuab temalt 7000 eurot, ent kas tegemist on sama inimesega, seda ei nõustunud Treimann toona avaldama.

Seotud lood:

Täna kohtus tunnistusi andnud Malluka tuttav Sirje ütles Kroonikale, et terve skandaal sai hoo sisse tema algatusel. "Nägin, kuidas pääsukeste vanemad paanikas pesa ümber lendasid ning helistasin ise kõigile ajakirjandusväljaannetele," meenutab Sirje. "Ja nüüd on Mariann seepärast kohtupingis. Mina ise nimetasin ühistunaist oma lehel pääsukeste mõrtsukaks. Kuidas on see väiksem süüdistus kui idioodiks nimetamine?"

Nuude süüdistab Mallukat emotsionaalse kahju tekitamises blogipostitustega. Samuti tekitas ühistu haldajale probleeme modereerimata jäänud blogi kommentaarium ning internetisõimu põhjustatud tervisemurede eest nõuab naine Treimannilt kümneid tuhandeid eurosid.
Nuude olevat kohtusaalis öelnud, et internetis aset leidnud sõnavõttude tagajärjel ei saanud ta mitu ööpäeva magada.

Kas ja millises mahus kahjunõue kohtu poolt välja nõutakse pidavat selguma selle aasta 18. novembril.