FOTOD: Mis vahe on seinakunstil ja lihtsalt sodimisel?

 (3)
FOTOD: Mis vahe on seinakunstil ja lihtsalt sodimisel?
Foto: Baltic Session

Tänavakultuurifestivali Baltic Session 2012 korraldajad viisid läbi eile aktsiooni, et inimesed saaksid aru vahest, mis on seinakunstil ja lihtsalt sodimisel. Kunstnikud, tantsijad ja tänavakultuurihuvilised kogunesid Tallinnas Müürivahe tänavale, et puhtaks pesta muuhulgas seinad ja uksed.

“Nimelt on korralduse käigus meie tegemist mitmel korral sildistatud sodimiseks ja linnaruumi rikkumiseks, selle tõttu ei andnud Tallinn meile ka senakunsti võistluse jaoks avaliku ürituse luba. Sel aastal korraldame võistluse jälle eramaal. Usun, et selle ürituse toetajad ja osalejad on samuti vägagi huvitatud sellest, et tänavakunsti ei samastataks sodimisega ega peetaks kuriteoks. Seetõttu näitame Tallinna linnale, et sodimine ei ole meie eesmärk,” selgitas aktsiooni põhimõtet Baltic Session 2012 üks korraldajatest Ita Puusepp.

Tõelist kunsti näeb juba homme Skypargi seintel kui Soomest, Eestist, Lätist ja Prantsusmaalt pärit meeskonnad teevad koostööd, et näidata oma loomingulisust ja oskusi ning luua üks suur ühine kombineeritud seinapilt.

Vaata fotosid!