FOTOD: Rahvas naudib Vabaduse väljakul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistavat kontserti

 (5)

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistatakse täna kontserdi ja piknikuga Vabaduse väljakul, kus astuvad üles mitme põlvkonna tuntud Eesti muusikud ja ansamblid nagu Vaiko Eplik, Kadri Voorand ja Mari Jürjens koos Estonian Cello Ensemble’iga, Kukerpillid, Genka, Winny Puhh, Estonian Voices, Eesti Raadio Laste Laulustuudio, NOËP, Frankie Animal ja Miljardid.

Tuleb tunnistada, et 45aasta vanused Kukerpillid on endiselt heas vormis ja suudavad muidu nii vaoshoitud publikul jala tatsuma panna.

Itaalias elav Eesti ajakirjanik ja kommunikatsiooniõppejõud Ülle Toode tunnistas intervjuus Anu Välbale, et eestlasi hinnatakse Itaalias oma otsekohesuse pärast ning teda palutakse tihtipeale asju lahendama just pma otsekohesuse tõttu.

"Me hoiame nõnda ühte kui heitunud mesilaspere, me hoiame nõnda ühte
ja läheme läbi mere," ütles Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk puhtas eesti keeles Paul-Erik Rummo kuulsat luuletust tsiteerides. Ta küll kahtles enne, et ei oska piisavalt hästi eesti keelt, aga sai sellega suurepäraselt hakkama.

Talle sekundeeris Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, kes kõigepealt tervitas väljakule kogunenud rahvast eesti keeles ja siis tsiteeris Toomas Hendrik Ilvese poolt kuulsaks hõigatud lauset: "Elagu Eesti!"

Seejärel alustas esinemist meie vokaalmuusika pärl - Estonian Voices, kellelt võttis esinemiskorra üle Vaiko Eplik.

Winny Puhhi kitarrist langes tossu saatel alla Kunstihoone katuselt.