FOTOD: Selgusid "Hea õpetaja on…" fotokonkursi võitjad!

 (2)
FOTOD: Selgusid "Hea õpetaja on…" fotokonkursi võitjad!
Foto: Anonüümne

Oktoober on traditsiooniliselt hea õpetaja kuu ning sel aastal korraldas Tartu Ülikool koostöös ESF programmiga fotovõistluse “Hea õpetaja on…" Võistluse eesmärk oli panna õpilasi mõtlema õpetaja ameti ja rolli peale, nägema selle häid ja lõbusaid külgi ning panna proovile oma loovmõtlemine näitamaks, milline on nende arvates hea õpetaja või mis teeb ühe õpetaja heaks.

Fotosid võis saata igas formaadis ning ühtekokku saabus võistlusele 39 tööd, mille seast TÜ tudengitest koosnev žürii valis välja oma lemmikud.

Voitjaks osutus Ahtme Gümnaasiumi 1. klassi  õpilane Arkadi Perevoztšikov. Tema töö kannab pealkirja “Minu opetaja aitab mind, mina aitan teid”.

Kohtunikele meeldis foto põhisõnum, milleks on hariduse ja teadmiste edasiandmine. Armas oli ka sama elemendi - aabitsa kasutamine mõlemas fotos. Fotol on õpetajat kujutatud kui eeskuju ja motivaatorit.

II koha sai Tallinna Tonismäe Reaalgümnaasiumi 12. klassi opilane Nikita Rom
Tema töö kannab pealkirja: “HEA OPETAJA ON… mitmekülgne inimene, kes saab õpetada elu”

 
Nikita saatis võistlusele 6 fotost koosneva seeria, millel kõigil on kujutatud õpetajaid kooli situatsioonis, aga mingite elementidega, mis iseloomustavad neid inimestena.

Seotud lood:

III koha töö saabus voistlusele samuti Ahtme gümnaasiumist, kuid kahjuks ilma töö autori andmeteta. Loodetavasti votab autor meiega ise ühendust, et saada kätte oma auhind.

Ülejäänud fotosid vaata SIIT!

Milline on Sinu lemmik?