FOTOD: Tallinnas toimunud ülesmäge-rattasprindivõistluse pani kinni 17-aastane

 (3)
Red Bull Hill Chasers
Red Bull Hill ChasersFoto: Jaanus Ree, Pressimaterjal

31. augusti õhtul kogunesid jalgrattaentusiastid ja -profid Tallinnas Falgi teel, et panna end proovile hoopis teistmoodi rattaspordis – ülesmäge sõidetavas sprindis.

Lubatud oli osaleda kõikide rattatüüpidega, seega nägi rajal nii maastiku-, linna-, BMX- kui ka fixed-gear rattaid. Kui valdav enamus rajale astujaist oli valmistanud end ette sportlikus mõttes, siis oli päeva kirevaimaks osalejaks kindlasti 44-aastane prantslane Stefan Devillers, kelle värviliste mänguasjadega kaunistatud ratas rekordaega ja poodiumikohta küll koju ei toonud, kuid täitis suurepäraselt meelelahutuslikku otstarvet.

Osalema registreerus 94 jalgratturit, kelle seas oli nii professionaalseid rattureid kui ka harrastussõitjaid. Kvalifikatsioonidest pääses edasi 64 kiireimat, kes lasti rajale neljakaupa. Raja pikkuseks oli 300 meetrit.

Päeva kiireimaks ratturiks osutus 17-aastane Oliver Keller ning seda nii üldarvestuses kui ka raja kiireima aja sõidus. Oliver sõidab oktoobris Saksamaale sama võistluse järgmisele etapile.

Red Bull Hill Chasers toimus Eestis esimest korda. Varasemalt on üritust korraldatud Edinburghis, Bristolis ja Kuala Lumpuris.

Vaata pilte: