Fotokonkurss kutsub märkama sooliste stereotüüpide muutust

 (10)
Fotokonkurss kutsub märkama sooliste stereotüüpide muutust
Foto: pressimaterjalid

23. septembril algas kuu aega kestev fotokonkurss, mis kutsub üles jäädvustama soorollide muutumist ja mitmekesistumist ühiskonnas.

Sotsiaalministeeriumi teavituskampaania raames korraldatava fotokonkursi mõte on kutsuda noori kaasa mõtlema sooliste stereotüüpide mõju üle meie eluvalikutele ning pöörata tähelepanu naiseks ja meheks olemise erinevatele võimalustele.

Fotokonkursile oodatakse fotosid, mis kajastavad sooliste stereotüüpide muutust igapäevatoimetustes, esemetes, reklaamides, meedias, inimeste valikutes ja käitumises.

Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Liina Kanteri sõnul on oluline suurendada noorte teadlikkust, kuna neil on olulised eluvalikud alles ees. “Soorollide muutuste märkamine aitab noortel tekitada mitmekesisema maailmapildi ning annab tuge langetada otsuseid oma tegelike huvide alusel, mitte järgides sooliselt traditsioonilisi valikuid,” lausus Liina Kanter.

Fotosid saab postitada Facebooki stereotüübi lehe galeriisse või saata e-postiga konkurss@stereotyyp.ee. Fotode puhul tuleb ära märkida autori ees- ja perekonnanimi; telefon; e-post ja foto pealkiri koos selgitusega, miks on kujutatu soolisi stereotüüpe murdev.

Võistlustöid saab postitada kuni 23. oktoobrini 2013 (k.a).

Fotode seast valib žürii välja kolm parimat fotot, mis kujutavad ilmekalt ja üllatavalt soorollide muutumist ja mitmekesistumist. Fotokonkursile esitatud fotode puhul hinnatakse leidlikku ideed, kunstilist taset ning headest pildistamise tavadest kinni pidamist. Parima foto esitajale on auhinnaks 50€ väärtuses Piletilevi kinkekaart. Teise ja kolmanda koha väärilisteks tunnistatud fotode omanikke tunnustatakse vastavalt 24€ ja 16€ väärtuses Forum Cinemase kinkepiletitega.

Võitja selgub 14. novembril 2013 Facebookis!