Hannes Võrno uus etendus laseb rahva tervate pihtide vahelt vabakas: sellel kohtumisel päid ei lenda!

 (3)
Hannes Võrno
Hannes VõrnoFoto: Priit Simson

Padjaklubist tuntud Kertu Moppel ja sõjaväljalt naasenud Hannes Võrno said valmis lavatüki, mis on Võrno sõnul kohtumine, kui tülid on möödas ja päid ei lenda. „Võibolla tervitan vaid möödaminnes Sven Mikserit,“ kirjeldas Võrno.

„Ma olen rõõmus, et ma olen tagasi, ma ei suuda ära imestada, kui erilised ja kohati jaburad inimesed me oleme. Mitmete minu mõtete ja tegude käivitajaks on tihti Eesti ja eestlased. Me oleme üks tähelepanuväärne, väike ning üliäge rahvus, kes elab selgelt parimas paigas maakeral. Samas olen ma siit ja siin toimuvast vabatahtlikult viis aastat eemal olnud…," rääkis ta.

Mees, kes oma sirgjooneliste väljaütlemiste tõttu on pälvinud teravat kriitikat ning on kohati pannud inimesi küsima, mis juhtus Hannes Võrnoga? Täna võib julgelt väita, et Hannes Võrnoga ei juhtunud eriti midagi, kuid toimunud on suhteliselt palju, kindlasti rohkem, kui tavalise Eesti mehega, rääkisid korraldajad. Aastate jooksul toimunu on Hannesel kirja pandud päevikutesse. Elu vaatlemise tagajärjena ongi Võrno valmis saanud isikliku uurimuse. „Pean tunnistama, see ei olnud minu jaoks kerge rääkis Hannes Võrno. Sõjaväljalt tagasi tulles elab kõik kogetu sinuga ja sinus veel mõnda aega edasi, see on nagu mingi seletamatu järeltõugete seeria. Ajaga see õnneks vaibub ja kontakt iseenda ja ümbritsevaga saab taastatud. Ma olen rõõmus, et ma olen tagasi, ma olen õnnelik, et ma olen Eestis, ma ei suuda ära imestada, kui erilised ja kohati jaburad inimesed me oleme. Siin on millest rääkida. Ma luban, et ma ei lähe lavale sõdima, tülitsema ega arveid klaarima vaid pigem maalin koos publikuga meeleolukaid pilte. See on kohtumine, kui tülid on möödas, sellel kohtumisel päid ei lenda,“ seletas Võrno.

Kuidas iseendaga tülli minna alustab 11. augustil turneed Eesti lavadel:
11. augustil Tallinna Linnateatri taevalaval; esimene kohtumine publikuga
12. augustil Viimsi kooli aulas
13. augustil Paide Kultuurikeskuses
14. augustil Tallinnas Vene Kultuurikeskuses
15. augustil Põlva Kultuurikeskuses
16. augustil Pärnus Endla Teatris
17. augustil Hannes läheb ise hoopis teatrisse
18. augustil Kuressaare Kultuurikeskuses
19. augustil Tallinnas Vene Kultuurikeskuses
20. augustil Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäev, Hannes tähistab
21. augustil Tartus Vanemuise Kontserdimajas
22. augustil Viljandi Pärimusmuusika Aidas