Herman Simmi spiooniskandaal sai kaante vahele

 (18)
Herman Simmi spiooniskandaal sai kaante vahele
Raamatu kaas---

Tänavu riigireetmises süüdimõistetud Herman Simmist ilmub novembris raamat, mis räägib sellest, kuidas kõrgest riigiametnikust kujunes riigireetur.

Autor Virkko Lepassalu käsitleb raamatus „Spioonimängud. Herman Simmi elu ja häving” varjatud tagamaid ja põhjusi, miks varem eeskujuliku riigiametnikuna tuntud mees Venemaa kasuks spioneerimise eest 12,5 aastaks vangi mõisteti, teatas kirjastus Pegasus.

Muu hulgas vaetakse 10. novembril poelettidele jõudvas raamatus, kas Simmiga juhtunus ei leidu ka paljude tuntud poliitikute kollektiivset süüd ja kaasosalisust – juba alates aegadest, mil Eesti iseseisvus taastati.

Raamatus leiduvad ka intervjuud nii Herman Simmi kui ka tema abikaasa Heete Simmiga, mis avavad spiooniskandaali nii mõnegi seni teadmata tahu.

Virkko Lepassalu on töötanud ajakirjanikuna mitmes eesti- ja venekeelses väljaandes, sealhulgas ajakirjas Luup ning ajalehtedes Äripäev ja Den za Dnjom. Avaldanud kolm publitsistlikku, eesti lähiajalugu käsitlevat raamatut: „Süümepiinadeta” (2005), „Valusalt valge” (2007) ja „Kallase afäär” (2009).