HUMOORIKAS VIDEO | Kummikusse oksendamisest õunamoosi keetva ahvini ehk kõige levinumad möödakuuldud laulusõnad läbi aegade

 (9)

Möödakuuldud laulusõnad on juba aastaid pakkunud palju nalja ning läbi aegade on mõni kõrvadele vingerpussi mänginud muusikapala suisa elava legendi mõõtmed omandanud.

Miks kuuleme laulusõnu valesti? Teadmised ja ootused mõjutavad kuulmist. Olenevalt eelteadmistest, mõtetest ja uskumustest võib kuulda sama müra seest väga erinevaid asju. Aju jaoks on näiteks võõrkeelsed või segaselt hääldatud laulusõnad esialgu müra, mida ta töötleb paremas ajupoolkeras nagu muusikat. Kui anda ette vihje, mida võiks kuulda, milleks antud juhul on valed laulusõnad, toimub tähelepanu automaatne suunamine ehk ülalt-alla töötlus. Ülalt-alla töötlus tähendab, et keerulisest ja mõistmatust sahinast leiab aju lihtsa ja loogilise mõtte: kuuleb sahinas lauset, jätab üleliigse sahina põhimõtteliselt tähelepanuta ja keskendub mõistetavale, täites puuduvad lüngad. Pikema seletuse leiad alljärgnevast videost: