Idris Elba rajas koos abikaasaga farmereid aitava fondi: toit lõppeb otsa, kui farmerid ei saa tööd teha

 (1)
Idris Elba rajas koos abikaasaga farmereid aitava fondi: toit lõppeb otsa, kui farmerid ei saa tööd teha
Foto: Scanpix

Koroonaviiruse üle elanud inglise näitleja Idris Elba kutsus üles maailma liidreid garanteerima, et COVID-19 epideemiale ei järgnes suurt näljahäda.

ÜRO saadikuna tegutsev näitleja aitas käivitada 40 miljonit dollarit maksnud farmeritele suunatud abipaketi. Fondi eesmärgiks on aidata maapiirkondades tegutsevaid farmereid ja toitutootjaid üle kogu maailma.

"Asi on toidus. Asi on põhilises inimvajaduses ja see saab otsa, kui farmerid ei saa tööd teha," ütles Elba BBC-le.

Idris sõnas, et temal ja ta abikaasal Sabrinal tekkis idee fondi loomiseks just viirust läbipõdedes. Kogemus muutis nad alandlikumaks ja nad on tänulikud, et on elus.

Paar loodab nüüd erinevatelt valitsustelt saada 200 miljonit juurde, et aidata vaesemaid piirkondi Aafrikas, Aasias, Lõuna-Ameerikas ja Lähis-Idas, keda võib viirus veel raskemini tabada.

Elba, kelle vanemad on pärit Sierra Leonest ja Ghanast rääkis, kuidas toidupuudus rahvusvahelises tootmises võib mõjutada kauba hinda ja kättesaadavust ka Suurbritannias.

"COVID on meile õpetanud, et ükski mees ei ole saar. Me oleme kõik osa sellest maailmast, nii et kui me saame teineteist aidata innovatsioonilise mõtlemisega, siis see päästab palju elusid," ütles ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!