Juba homme saab Saaremaal ooperit nautida: alustavad Saaremaa Ooperipäevad

 (1)
Juba homme saab Saaremaal ooperit nautida: alustavad Saaremaa Ooperipäevad
Pilt on illustreeriv (Foto: Delfi pilt, katatriinu)

Homme avatakse Kuressaare raekojas Saaremaa Ooperipäevad, mis on kasvanud olulise tähtsusega ooperifestivaliks kogu Läänemere regioonis ning saavutanud keskse koha Saaremaa kultuuri- ja turismielus.

Kuressaare lossihoovi on püstitatud hiiglaslik ooperimaja, mis mahutab ligi 2000 vaatajat ning seda  on  üle 500 koha rohkem kui varasematel aastatel.

Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten on uhke tänavuse uudse lahendusega ooperimaja üle, ning kinnitab et kõik etendused kõlavad seal fantastiliselt.  „Ajalooline lossimüür lava tagaseinana  on tänavu publikule läbi saladuseloori nähtav, muutudes otsekui ooperipäevade üheks peategelaseks. Tulge kõik nautima seda võrratut atmosfääri, hingekõigutavat muusikat, südantlõhestavat ooperitraagikat ning Kuressaare linnuse salapärast ilu! Peaaegu kõigile etendustele on veel natuke vabu kohti!“ lisab Leiten.

Türgist on juba kohale  jõudnud Saaremaa ooperipäevade peakülaline Ankara Riiklik Ooperi- ja Balletiteater. Türgi mainekaima ooperimaja esituses jõuab kahel õhtul publikuni nende uuslavastus Mozarti “Haaremirööv”.

Taas kord on kohal Rahvusooper Estonia, kelle seekordseks lavastuseks on Puccini “Boheem”. Lisaks on kavas traditsiooniline ooperigala ning kirsiks tordil maailma tenorite absoluutsesse tippu kuuluva José Cura soolokontsert koos Rahvusooper Estonia koori ja orkestriga.