Juba järgmine muuseum võttis Michael Jacksoni meenutavad esemed näitustelt maha

 (16)
Juba järgmine muuseum võttis Michael Jacksoni meenutavad esemed näitustelt maha
Foto: REUTERS/SCANPIX

USA Indiana osariigis asuv Laste Muuseum võttis popkuningat Michael Jacksoni meenutavad esemed erinevatelt näitustelt maha.

Muuseum eemaldas näitustelt mütsi, kinda ja plakati, mis kõik erinevates kohtades olid, vahendab Fox News.

Otsuse põhjustas juba palju pahandust tekitanud dokumentaal. Muuseumi kollektsioonide direktor Chris Carron kinnitas, et otsus võeti vastu kogu meeskonnaga. "Me vaatame oma külastajad, me vaatame sõnumeid, mida me asutusena edastada tahame. Milliseid lugusid me näitusel rääkida tahame? Me otsime häid näiteid, kuidas maailma mõjutada. Seal meie fookus ongi."

Üksikud Jacksoni pildid jäid alles vaid seetõttu, et need on seotud Ryan Whiteiga, poisiga, kelle diagnoositi AIDS. "Michael Jacksoni pildid Laste Võimu näitusel jäi alles, sest need on osa Ryan Whitei toa koopiast. Ryani pere pidas Michael Jacksoni lahkust nende vastu oluliseks osaks Ryani loost ja pildid, mis seal on, jäävad alati osaks Ryan White'i loost. Poster eemaldati, sest see ei olnud toa koopia osa."

Lisaks sellele muuseumile on Jacksoni näitamisest loobunud veel mitmed raadiojaamad, telesaated ja vähemalt üks muuseum.