Julge samm: Victoria's Secrets palkas esmakordselt oma modellide sekka transsoolise naise


Julge samm: Victoria's Secrets palkas esmakordselt oma modellide sekka transsoolise naise
Foto: Scanpix/AFPPilt on illustratiivne

Fox News andmetel on Victoria's Secrets esmakordselt omale transsoolise modelli palganud ja seda vähem kui aasta pärast tundetuid kommentaare transsooliste inimeste kohta, mis tekitas brändile paksu pahandust.

Brasiiliast päris Valentina Sampaio postitas Instagrammi endast foto, kus on teda näha VS Pinki võtetel. 22-aastane modell oli samuti esimene transsooline modell, kes poseeris Vogue ajakirja jaoks 2017. aastal.

Eelmis aastal väitis Victoria's Secretsi emaettevõtte L Brandi turundusjuht Ed Razek, et transsoolised ja pluss-suuruses modellid ei peaks firma suurejoonelisest iga-aastasest moeetendusest osa võtma, sest "see show on ainult fantaasia". "Ma ei usu, et me saame olla kõiki neid asju oma klientidele. See on äri kindlal alal, mitte kaubanduskeskus," rääkis turundusjuht pikemalt intervjuus Vogue'ga. Hiljem ta küll vabandas, öeldes, et tema sõnad võisid olla tundetud. "Me oleme igal juhul nõus palkama transsoolisi modelle oma show'le. Transsoolised naised on enne ka meie juures castingutel käinud, kuid ei ole sellega lihtsalt hakkama saanud," lisas Razek. "Aga asi ei olnud kunagi soos. Ma imetlen ja austan nende teekonda enese väljendamisel."