Juuni alguses toimub Tallinnas geifestival

 (69)
Juuni alguses toimub Tallinnas geifestival
Foto: Ilmar Saabas

6.-11. juunini toimub Tallinnas solidaarsus- ja kultuurinädal Oma Maailma Avardamise Festival. OMA Festivalil on võimalik külastada LGBT (lesbi, gei, bi, trans) teemalisi kunsti- ja fotonäitusi ja filmilinastusi. Nädala lõpetab pidulik vabaõhukontsert, kus kõiki inimesi väärtustava ühiskonna toetuseks astuvad üles Eesti artistid.

Sarnased LGBT fookusega üritused toimusid aastatel 2004–2007 Tallinnas, mil kõige enam sai avalikkuse tähelepanu traditsiooniline paraad. Sel aastal otsustas ürituse toimkond korraldada paraadi asemel kontserdi, mis aitab LGBT kogukonnal ja ülejäänud ühiskonnal rõõmsas õhkkonnas kokku tulla ja koos sõbralikult aega veeta.

Tänavune üritus toimub koostöös Baltic Pride’iga, mis on Eesti, Läti ja Leedu LGBT organisatsioone ühendav üritus. 2009. aastal toimus Baltic Pride Riias ja 2010. aastal Vilniuses. 2011. aastal on järg Eesti käes ning selle koostöö tulemusena toimubki juuni alguses LGBT solidaarsus- ja kultuurinädal koos vabaõhukontserdiga.

8. juunil toimub kampaania “Erinevus rikastab” raames LGBT teemaline konverents, mis lisab solidaarsus- ja kultuurinädalale põhjalikumaid teemakäsitlusi ja arutelusid.

Festivali programmi leiab SIIT!