Kalle Klandorf: vabandan, kui ei nimetanud Kultuuritolmu õige nimega — kultuuriga polnud seal midagi pistmist, pigem oli ainult tolm!

 (122)
Tallinna linnavalitsuse pressikonverents
Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsFoto: Ilmar Saabas

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, kes eilsel Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil teatas, et keelab Patarei vanglas toimuma pidanud muusikaürituse Patareiv, jälgis meedias kirjutatut suure hoolega. Olles täna hommikul linnavalitsuse aknast vaadates näinud seltskonda noori inimesi Vabaduse väljakul palli tagumas, postitas ta oma Facebooki lehele järgmise pöördumise (muutmata kirjapilt):

Täna hommikul avanes mul kabinetist selline pilt. Tead, süda läks kohe rõõmsaks. Õnneks on meil veel jäänud noori inimesi, kes tegelevad spordiga, mitte ainult ei reivi öösiti Patarei vanglas koos alkoholiga. Aga kui asjad nii edasi lähevad ja lugupeetud , minu hea endine kolleeg, justiitsminister veel kaua mõtleb Korrakaitse sedaduse muudatuste üle võib juhtuda, et sport keelatakse üldse ära, sest see häirib joodikuid pargipinkidel. Vabandan reivi sõprade ees kui ei nimetanud Kultuuritolmu õige nimega, sest kultuuriga polnud seal midagi pistmist, pigem oli ainult tolm. Kui keegi arvab, et demokraatia on pudeliga näpus tänaval jõlkumine ja kõikvõimalikes kohtades urineerimine, siis on küll midagi väga valesti ja meie ühiskond liigub mööda allakäigu spiraali jõudsate sammudega. Imestama paneb see, et " demokraatia valvekoer" -ajakirjandus on asunud kaitsma nihilismi ja kõikelubatavust. Jätkates niiviisi ei ole meil 10 aasta pärast ühtegi normaalset meest. Need , kes julgevad pättidele vastu astuda nii teo kui sõnaga naelutatakse momentaalselt häbiposti. Nii, et tasub mõelda ennem kui midagi öelda. Mina igal juhul kaitsen oma lapselapsi, sest lapsed on mul suured juba ja saavad ise suurepäraselt hakkama.