Karjuv ebaõiglus? Naine sai kinga, sest keeldus tööl rinnahoidja kandmisest

 (83)
Karjuv ebaõiglus? Naine sai kinga, sest keeldus tööl rinnahoidja kandmisest
Shutterstock

25-aastane Christine Schell kaebas oma tööandja kohtusse. Põhjus on lihtne: tööandja keelas naisel tööle tulla, kui naine ei kanna rinnahoidjat. Nimelt häiris tööandjat, et naise nibud paistavad läbi särgi. Schellil on asjast aga oma arusaam. Miks peaks ta varjama oma nibusid, kui mehed seda tegema ei pea.

Schell, kes töötas varasemalt golfiklubis nimega Osoyoos Golf Club, ütles, et tema ülemuse sõnul oli nibude varjamine oluline, sest muidu võivad golfiklubi liikmed hakata naist ahistama. Eriti veel siis, kui mehed on noka täis tõmmanud.

Naise sõnul otsustas ta rinnahoidjate kandmisest loobuda juba kaks aastat tagasi. Need olid tema jaoks ebamugavad. Kuna Schell sai rinnahoidja kandmisest keeldumise tõttu aga kinga, otsustas ta pöörduda kohtusse. Naise sõnul on tegemist inimõiguste rikkumisega.

Taolised juhtumeid on olnud ka varem. Näiteks McDonald’sis töötanud Kate Gosek sai samuti oma ülemuselt korduvalt noomida, sest otsustas rinnahoidjat mitte kanda. Küll aga ei löödud talle sulge sappa. Gosekile öeldi, et McDonald’s on viisakas restoran ja keegi ei pea tema nibusid nägema. Gosek vaidlustas asja, võitis kohtus ja võib nüüd tööjuures rinnahoidjateta olla.

Allikas: dailymail.co.uk