Kihvt! Soomes avatavale kuulsuste alleele võib oma tähekese saada ka mõni tubli inimene Eestimaalt

 (4)
Kihvt! Soomes avatavale kuulsuste alleele võib oma tähekese saada ka mõni tubli inimene Eestimaalt
Foto: Kollaaž

Kui Hollywoodis on maailmakuulus walk of fame, siis varsti avatakse Tamperes nende oma versioon sellest. Ihaldatud tähekese saavad sinna loomulikult ikka need, kes on kultuuriloos millegagi märgatavalt silma paistnud, vahendab Yle.

Praegu on planeeritud Tampere kuulsuste alleele 11 tähekest. Allee hakkab kandma nime Tähtikatu ja see avatakse sügisel. Kusjuures 11 tähekesest kuus saab valida rahvas hääletuse teel.

Kuna Tähtikatule saavad oma tähekese muusikud, produtsendid ja heliloojad, kellel on oma kindel koht Soome muusikaajaloos, siis on omamoodi võimalus ka kolm eestlasel. Nimelt valitakse muusikuid nende hulgast, kes on võitnud Tampere muusikaauhinna. Viimase on võitnud aga ka näiteks endine kultuuriminister Rein Lang, kontserdikorraldaja Helen Sildna ja Eestis elav Vene muusikakriitik Artemi Troitski.

Rein Langile naeratas õnn, sest ta asutas Kuku raadio ja korraldas erinevaid festivale. Helen Sildna on aastaid olnud Tallinn Music Weeki peakorraldaja ja tänu talle on Eesti kogunud kuulsust ka muusikamaailmas. Artemi Troitski panustas alternatiivrokki Venemaal.