Klõbista terviseks tänase sotsiaalmeediapäeva puhul ja VAATA kõige esimesi Twitteri, Instagrami ja YouTube'i postitusi!


Klõbista terviseks tänase sotsiaalmeediapäeva puhul ja VAATA kõige esimesi Twitteri, Instagrami ja YouTube'i postitusi!
kuvatõmmis

Täna tähistatakse ülemaailmselt sotsiaalmeediapäeva. Selleks puhuks oleme kokku kogunud kõige-kõige esimesed sotsiaalmeediapostitused, mis praegu kõige popimatesse sotsiaalmeediavõrgustikesse postitatud.

Kõige esimene digitaalne foto, mis eal veebiavarustesse üles laeti, oli pilt rokkbändist nimega Les Horrible Cernettes ning pildi autoriks on IT-spetsialist Sisvano de Gennaro, kel polnud omasõnutsi õrna aimugi, mis see "veeb" on.

Kõige esimene video keskkonnas YouTube on lisatud ühe selle looja Jawed Karimi poolt. Jawed on lasknud end filmida, kui ta loomaaeda külastas ning postitas videklipi aprillikuus aastal 2005. Tänaseks on YouTube'is üle miljardi kasutaja ning videokeskkonda postitamine on ka Eesti noorte seas populaarseks muutunud.

Instagrami kaasasutaja Kevin Systrom oli see mees, kes tegi kõige esimese postituse Instagramis. See oli aastal 2010 ning pildil on tema jalg ja koerake.

Kõige esimene säuts Twitteris teatas aga lakooniliselt, et kasutaja seadistab parasjagu oma kontot. Säuts postitati 2006. aastal ning on praeguseks kogunud ligi 70 000 meeldimist.