KLÕPS | Milline muutus! Maailma pakseim poiss kaotas 50 kilogrammi

 (1)
KLÕPS | Milline muutus! Maailma pakseim poiss kaotas 50 kilogrammi
Scanpix / :Caters News Agency, John Goodridge

Indoneesias elav Arya Permana tituleeriti vaid 10-aastasena maailma pakseimaks poisiks. Toona kaalus ponks poiss pea 130 kg, kuid kolm aastat hiljem on ta võtnud kaalust alla ja kaalub vaid 80 kilogrammi, teatab The Sun.

Kuigi pealtnäha rikub kaalukaotuse mahajäänud liigne nahk, siis Arya ise ütleb, et see teda ei sega. "Ma olen õnnelikum nüüd. Ma saan mängida jalgpalli, suhelda sõpradega, mängida, ujuda jões..." loetes kohalikule väljaandele muidu lihtsalt kodus istunud poiss.

Scanpix

130 kilogrammi kaalunud poiss sõi iga päev vähemalt kuus pakki kiirmakarone, mitu liitrit gaseeritud jooke ja suure hulga kana. Suur kehakaal sundis teda kodus õppima, sest ta ei jaksanud kõndida rohkem kui viis meetrit koduuksest välja. Samuti ei mahutnud ta vanni pesema.

Arya vanemad tunnistasid toona, et nemad on süüdi suures kehakaalus, sest nemad hellitasid poega toiduga juba viieaastaselt.

Scanpix

Kehakaalu langus ei tulnud tänu rasketele dieetidele, vaid poisile tehti maovähendusoperatsioon. Juba esimese kuuga langes kehakaal 25 kilogrammi. Ebatervisliku menüü asemel sööb poiss nüüd kala ja köögivilju.